hakkımızda / about us

Kimiz ve neden varız 

Asperder Film,  Asperger Sendromu ve Otizmle Hayat Derneğine ait bir İktisadi İşletmedir. Film yapım hizmeti veriyoruz. Bu yolla Otizm yararına gelir ve istihdam kaynakları oluşturuyoruz; ayrıca Otizm farkındalığı ve bilinirliğine yönelik uzun, kısa, belgesel ve spot filmerin de alt yapısını hazırlıyoruz.

Nasıl yapıyoruz 

Film Yapım alanında sanatçılarla, profesyonel kişi ve kurumlarla çalışıyoruz. Ayrıca Üniversitelerin Sinema TV ve Fotoğraf bölümlerinde eğitim veren akademisyenler ve eğitim alan öğrencilerle, gönüllü destekçilerimizle, otizmli bireyler ve ailelerle işbirliği yapıyoruz. Bizden istediğiniz filmi beklenen faydayı gözeterek en uygun maliyetlerle üretiyoruz.

Bakışımız 

Film Yapım alanında profesyonel düzeyde sosyal çalışma alanı oluşturma amacındayız;  film üretimi konusunda sanatçıların, profesyonellerin, ilgili akademisyen ve öğrencilerin, gönüllülerin ve Otizmli birey ve ailelerinin birlikte üretken ortamlar oluşturmalarını hedefledik. Gelecekte farkındalık ve bilinirliğin oluşumuna katkının yanısıra film yapım sektörünün otizmli bireyleri, aileleri ve gönüllüleri de içeren sosyo-ekonomik bir kültür oluşumunu hedefledik…